top of page
Library

Історія школи

Згідно історичних джерел хутірські поселення, які об`єдналися під загальною назвою Кукобівка, виникли у XVII столітті. Цілком природньо, що засновником даного населеного пункту вважають козака Кукобу, який в кінці XVII - на початку XVIII ст. поселився на горбі недалеко від шляху, що зв'язував Полтаву з Києвом.
Першим -навчальним закладом на території краю стала з 1890 року Коломацька церковно-приходська школа, в якій за даними 1914 року було 45 учнів. Вчителькою працювала Секлета Герасимівна Онищенко з хутора Ониськи. Приблизно в цей же час на хуторі Кузьменки з`явиласялась школа грамоти (31 учень в 1914 р ). Незважаючи на таку кільость освітніх закладів було багато неписьменних людей. Згідно статистичних даних 1883 р. на хуторах Кукобівських і Долинських Демидівської волості налічувалося 35 грамотних чоловік, з яких 33 козаки.
На початку XX ст. тут вже діяло дві земські школи. Одна з них Кукобівське земське народне початкове училище, відкрите 11 листопада 1903 р. Шкільну садибу розташували за 2 км від шляху «автотраса Київ-Харків - станція Решетилівка розміром ½ десятин.
Будівля була дерев'яна на цегляному фундаменті, поштукатурена ззовні і всередині мала вигляд букви «Г» довжиною 26 і шириною 16 м. В ній розмістилися 3 класні кімнати (7x6), коридор вхідний тамбур, учительська квартира для вчителя (директора) з двох кімнат та кухні, бібліотека «сторожка», передпокій. Стіна двох суміжних кімнат складалася з кількох секцій-дверей і давала можливість об'єднувати класи у велику залу, де проводилися зібрання або святкові заходи.
Попечителем навчального закладу з 20 листопада 1903 року був Никифор Іванович Кукоба, законовчителем з 1 жовтня 1910 року — священник Віталій Костецький.
У школах того часу працювали вчителями випускники гімназій, учительських та духовних семінарій Полтавського єпархіального ущилища. Першою відомою вчителькою і зазідуючою Кукобівською школою з 1 вересня 1909 року стала випускниця 8 класу Полтавської жіночої Маріїнської гімназії Лідія Миколаївна Торбенко В цьому навчальому закладі з 1 вересня 1913 р. викладала і її сестра Ганна Миколаївна Торбенко теж випускниця Марийської гімназії. Класи були комбіновані. Учителі навчали учнів читати і писати російською мовою, красно писанню, арифметиці, Закону Божому, співам. Четвертокласники вивчали ще й історію та географію.
Випускники складали державні екзамени комісії з місцевих вчителів та представника Міністерства освіти. Дисциппіна у школі була сувора.
За невивчений урок, погану каліграфію, порушення дисципліни учнів били лінійкою або ставили на коліна у куток. За відмінне навчання кращих учнів нагороджували грамотами. Понині у шкільному музеї зберігається ксерокопія Похвального листа за 1912 рік, виданого учневі Кукобівського Земського народного училища Марку Іовичу Лютому за «благонравие и отличные успехи»
В 1913 році школу розширено до двох комплектів. На 1 січня 1914 р. її відвідував 81 учень. Дітям доводилося долати відстань до 3-х верст.
За огорожу шкільного подвіря (0,3га) слугували густі кущі обліпихи.
Новий навчальний заклад став центром освітнього та культурного життя на кукобівській землі.
В 1985 році побудований спортивний зал. Саме приміщення школи побудоване у 1986 році як добудова до спортзалу. Приміщення школи двохповерхове, розраховане на 144 учні. З 2010 року при школі працює дитячий садок «Калинка».

Історія школи: About Us
bottom of page